1. Ana Sayfa
  2. ulaşım
  3. Aydın’da Ulaşım Araçları ve Fiyatları

Aydın’da Ulaşım Araçları ve Fiyatları

aydın ulaşım

Aydın gezisine çıkmadan önce hangi ulaşım yolunu tercih edeceğinizi düşünüyorsanız sizler için derlediğimiz yazımızda ulaşım alternatifleri ele alacağız. Özel araç çoğu zaman için hareket kolaylığı, konfor alanı ve hızlılığı sağlayacaktır. Bu alternatifin sonucu olarak yolculuğunuz daha kısa bir sürede daha çok yeri gezecek şekilde tamamlanabilir.

Aydın’a kadar kendi aracınız ile gelmemiş olsanız bile araç kiralayıp gezi rotanızı kendiniz belirleyebilirsiniz. Özellikle büyük şehirlerde olan trafik problemi yüzünden ya da günlük yaşamda çok araba kullanan birisi bu seçeneğe pek sıcak bakmayabilir. Bu durumda yine araba konforu yaşamak isteyen kişi taksiye yönelebilir. Taksiciler ile sağlam bir pazarlıktan sonra uygun fiyatla Aydın’a yola koyulabilirsiniz. Taksi ücreti bütçenizi aşacak ise çok güzel bir alternatif seçeneğiniz mevcut. Blablacar vb. uygulamalar ile cüzi miktarlarda ücretler ödeyip kendi otomobilinizde gibi seyahat edebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra bazı araç kiralama şirketlerinde motosiklet de kiralayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Otobüs ve Minibüsü unutmak olmaz

Saydığımız alternatiflerin yanı sıra dolmuş ve belediye otobüsünü kullanma imkanınız da bulunmaktadır. Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde hem halk otobüsü hem de dolmuşlar ile şehir içi ulaşım sağlanmaktadır. Dolmuşlarda bir kişi 2,25 TL, öğrenci ise 1,75 TL olarak ücretlendirilmektedir. Belediye otobüslerinde ise “Aykart” adı verilen ulaşım kartı kullanılmaktadır. Kart çıkartma ücreti 5 TL olup, otobüste kartınızı alete okuttuğunuz zaman içinden çekeceği tam ücret 2TL, öğrenci ücreti 1,5 TL’dir. Aydın’da şehir merkezinden ziyade ilçe ve bazı köylere de sarı otobüsler sefer düzenlemektedir. Örnek verecek olursak 403 Aydın – Kuşadası otobüsü (tam 8 TL, öğrenci 6TL), 404 Aydın – Didim hattı (Tam 12 TL, öğrenci 9 TL) gibi gezi rotanızda yer alabilecek noktalara da belediye otobüsü seferleri ve dolmuş seferleri düzenlenmektedir. Seferler hakkında detaylı bilgi almak için (durak ve saat bilgileri) www.ayulas.com.tr ve www.aydin.bel.tr adreslerini incelebilirsiniz. Ayrıca Aykart hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için de www.aykart.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap