1. Ana Sayfa
  2. Konaklama
  3. Aydın’a Seyahat Edenler Nerede Konaklama Yapabilir?

Aydın’a Seyahat Edenler Nerede Konaklama Yapabilir?

Aydın konaklama

Coğrafi konumu nedeniyle ilk çağlardan beri önemli bir yerleşim merkezi olan Aydın’ın kuzeyinde İzmir ve Manisa, doğusunda Denizli, Güneyinde Muğla yer alır. Denize kıyısı ve turistik mekânlara sahip olması şehri gezilmeye kılar. Tam bu noktada ise akla konaklama seçenekleri gelir, Aydın’da konaklama sahil kesimi ve iç kesim olarak ikiye ayrılabilir.

Sahil ilçelerinde otel, pansiyon, apart, kamp ve karavan alanları, kiralık daireler (günlük, haftalık vb.) gibi bol seçenekli konaklama imkânları mevcuttur. Fakat iç kesime doğru gidildikçe termal oteller dışında konaklama seçenekleri sınırlıdır. Aydın şehir merkezine gelecek olursak burada bizi pansiyon ve oteller ağırlıyor olacaktır. Ozlu Otel, Aymira & Spa Otel, Concept Suits, Lion Park Suites & Residence Hotel gibi şehir otelleri bulunur. Şehir merkezinde bulunan otellerden tarihi ve turistik mekânlara ulaşım imkânı gayet kolay olacağından rahatlıkla tercih edilebilir.

Şehir merkezinde konakladıktan sonra kaplıcalara gidip gün batımında şehir merkezine geri gelebileceğiniz gibi, termal tesislerde de konaklayabilirsiniz. Kaplıcaların bir kısmı konaklama fırsatı sunmazken, bazıları da misafirlerine konaklama imkanı sunuyor. Kuşadası, Germencik, Kızıldere, İmamköy, Ortakçı ve Uzgur bölgelerinde fazlaca termal tesis seçeneği mevcuttur. Civarda bulunan Dağ Termal Otel, Trallesi Termal, Natur-Med Termal, Radon Termal konaklama ve tesis imkanlarını kullanmanıza olanak tanıyan otellerdendir. Bu tesislerde farklı sıcaklıklarda ve içeriklerdeki termal sulardan tutun şifa ve güzellik için kullanılan çamurlara kadar farklı özellikleri bünyesinde bulunduran tesislerdir. Termal tesisleri ziyaret edecek kişilerin gitmeden önce doktorlarına danışmalarını öneririz. Tesislerin kullanımı konusunu da hekim kontrolünde planlamanız sizin yararınıza olacaktır. Yoğun sıcaklık ve nem her bir birey için vücutta farklı etkiler yaratabilmektedir.

Kuşadası, Didim ve Söke gibi sahil kesimlerinde tatil köylerinden tutun her şey dahil hizmet veren otellere, apart otellerden pansiyonlara, çadır ve karavan kamp alanlarından uzun bir süre tatil yapmak isteyenler için sezonluk kiralanan evlere kadar oldukça fazla konaklama seçeneği bulunmaktadır.

Her Bütçeye Göre Barınma İmkanı

Her bütçe ve zevke göre tesis bulmak sahil kesimleri için zor olmayacaktır. Örnek verecek olursak Kuşadası’nda kaliteli hizmet veren Double Tree by Hilton, Kadınlar Plajı bölgesinde kiralık oda konseptiyle yer edinen Ladies Beach Residance, apart konaklama tercih edecekler için Happy Apart şeklinde alternatifler bulunmaktadır. Ayrıca çadır ve karavan kampında gibi yerlerde konaklamak isteyen kişiler için Önder Kamping inanılmaz merkezi konumuyla da çadır, karavan ve bungalov konaklama tercih edecek ziyaretçiler tarafından değerlendirilebilir. Didim’de konaklamayı düşünüyorsanız bu bölgede de her bütçe ve zevke yönelik konaklama imkanı mevcuttur. Lüks bir tatil planlayan kişilere Palm Wings Beach Resort, D-Marin YatchClub’a benzer otelleri öneriyoruz.

Apart konaklama planlıyorsanız, içerisinde küçük bir mutfakta olan Holiday Apart gibi 1+1 oda konseptiyle tasarlanmış tesisleri gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Didim’de ayrıca tatil için kiralık evler de yaygın bir şekilde bulunmaktadır. Doğa ve tarihle baş başa kalmak istiyorsanız butik otel olarak hizmet veren yerel tesisleri değerlendirebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap