1. Ana Sayfa
  2. Kamp
  3. İzmir’de Kamp Yapabileceğiniz Alanlar

İzmir’de Kamp Yapabileceğiniz Alanlar

İzmir Kamp Alanları

Ege’nin yeşil ve doğayla iç içe olabileceğiniz alanlarından faydalanmak isterseniz sizler için hazırladığımız kamp alanları listemizi inceleyebilirsiniz. İzmir kamp alanları özellikle İnsanların dönem dönem ihtiyacı olduğu yalnız kalma hissiyatını fazlasıyla karşılayan yerleşim alanlarındandır. Bazı kamp alanları ücretsizken bazıları modern ve ücretlidir. Bütçenize ve bulunduğunuz konuma göre aşağıda belirttiğimiz kamp alanlarını tercih edebilirsiniz. Hepsi de birbirinden güzel ve hizmette sınır tanımayan, çadır kurabileceğiniz yerlerdir. Gelin hep beraber Ege Bölgesi‘nin kamp alanlarına göz atalım.

Çanak Koyu Kamp Alanı

İzmir kamp alanları genellikle ücretsizdir. Ücretsiz alanlar arasında Foça’da bulunan Çanak Koyu Kamp Alanı mevcuttur. Ücretsiz olmasının yanı sıra otobüs ile dahi buraya gelebilme fırsatınız var. Kamp yerinin etrafında bulunan dükkanlardan yiyecek, içecek ve çeşitli ihtiyacınızı karşılamanız mümkün. Buraya gelen insanların özellikle vazgeçilmezi olan bir eylem vardır ki o da güneşin batışını izlemek.

Ekmeksiz Kamp Alanı

Yine İzmir’in Seferihisar ilçesinde bulunan Ekmeksiz Kamp Alanı oldukça rağbet gören kamp alanları arasında yer alıyor. Sığacık’ta bulunan Ekmeksiz Kamp Alanı, kamp severler için düzenlenmiş durumda. Yiyecek, içecek, elektrik , tuvalet ve büfe seçenekleriyle rahat bir şekilde kamp yapma olanağına erişiyorsunuz. İzmir’den 50 kilometre uzakta olduğunu da ekleyelim. Buraya özel aracınızla gelebilirsiniz.

Gümüldür Kamp Alanı

Menderes’te maviyle yeşilin buluştuğu bir yer olan Gümüldür yerleşkesinde bulunan kamp bölgesi, İzmir’e yaklaşık 70 kilometre uzaklığındadır. Her türlü ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz kamp alanında yiyecek, içecek, elektrik, tuvalet ve büfe hizmeti veriliyor. Hatta eğlence alanları ve kır gazinoları da kamp severlere eşlik etmektedir.

Hipocamp

Hipocamp da Menderes ilçesinin Gümüldür yerleşkesinde yer almaktadır. Yalnızca İzmir değil, Türkiye’nin de en popüler ve modern kamp alanları arasındadır. Kamp alanının bulunduğu plaj ise uluslararası mavi bayrak ödülüne sahip. Yine burada da kamp severlere her türlü hizmet sunuluyor. Kafetaryasından tutun mini market, kiralık kasa ve güvenlik hizmetleri gibi pek çok kaliteli hizmete ev sahipliği yapıyor. Burada bulunan tarihi yerleri de ziyaret edebilirsiniz. Klaros Bilicilik Merkezi, Kolophon, Notion Antik Kenti ve Lebedos Antik Kenti’ni ziyaret etmenizi öneririm.

Kalemlik Orman Kampı

Menderes ilçesinin Özdere beldesinde bulunan bu güzelim kamp alanı ise İzmir’e yaklaşık olarak 70 kilometre uzaklıktadır. Kalemlik Orman Kampı, hem kamp yapabileceğiniz hem de masmavi denizde yüzebileceğiniz harika bir yer. Her gün binlerce ziyaretçiyi ağırlayan kamp alanında deniz ve kamp keyfinin yanı sıra pek çok hizmet de bulunuyor. Elektrik, büfe, tuvalet yeme içme, banyo alanları ziyaretçilerin hizmetinde. Çadırda kalmak istemezseniz bungalovlarda kalabilirsiniz. Tabi normal yerlere göre fiyatta biraz oynamalar olabiliyor. Hem güzel bir hatıra yaşamak hem de ziyafet çekmek isterseniz et ve balık restorantını tavsiye ederim. Oldukça lezzetli yemekleri var. Bölgede her gün yüzlerce kamp kuruluyor. Anlayacağınız rağbet oldukça fazla.

Karagöl Tabiat Parkı

Karşıyaka’da bulunmakta olan kamp alanı  Karagöl Tabiat Parkı İzmir’e tamı tamına 25 km uzaklıktadır. Yamanlar Dağı’nda yapacağınız kampla Tantalos efsanesini oranın çalışanlarından dinleme fırsatınız da bulunuyor. Ayrıca krater gölü ziyaretçiler tarafından oldukça ilgi görmekte. Karaçam ve kızılçam ağaçları ile çevrili olması mesire yerine giderken bir sürü fotoğraf çektirmeniz için yeterli bir sebep diyebiliriz. WC, büfe, piknik yapılabilecek yerleri, elektrik, içme ve kullanma amaçlı kullanabilecek su bulunmaktadır. Burada çadır kurduktan sonra muhakkak göl manzarasına sahip olan kır gazinosuna uğrayınız. Günlük ziyaretçi kapasitesi 950 kişi olan Karagöl mutlaka keşfetmeniz gereken yerlerin başında geliyor.

Klaros (Denizpınarı) Kamp Alanı

Menderes ilçesinde Ahmetbeyli bölgesinde bulunan Klaros, İzmir’e 70 kilometre, Ahmetbeyli bölgesine ise 4 kilometre uzaklıktadır. Yaz aylarında tekne turları ile vakit geçirebilirsiniz. Mesire yerinden, çadır alanlarına kamp yapmak isteyenler için pek çok alternatifi bulunan muazzam bir yer.

Mona Camp

İzmir kamp alanları

İzmir’in en huzurlu ilçeleri arasında yer alan Seferihisar’da ve ilçenin en güzel noktalarından Sığacık’ta bulunan Mona Camp, Kaleiçi’ne ve Teos Antik Kenti’ne sadece 15-20 dakikalık yürüme mesafesinde. Masmavi gökyüzünün altında, mandalina ve zeytin ağaçları arasında huzurlu bir Ege tatili arıyorsanız, bu kamp alanını değerlendirebilirsiniz.

Sazlıca Plaj Kampı

Yeni Foça’da yer alan bu güzelim kamp alanı, denizle iç içe bir biçimde kamp severlere eşlik ediyor. Hem mavi hem de yeşilinin eksik olmadığı bir alan. Yalnızca kamp değil, dalış yapma imkanınız da bulunuyor. Yine diğer kamp alanlarında yer alan hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Elektrik, duş, tuvalet, yeme, içme ve daha pek çok şey Sazlıca Plaj Kampı’nda.

Tanay Tabiat Parkı

İzmir’de yer alan kamp alanları arasında 1. derece doğal sit alanına sahip olan Tanay Orman Kampı göz kamaştırıyor. Çeşme’de yer alan bu kamp alanı hem güzel plajlara hem de birçok turistik noktaya yakın olması nedeniyle İzmir’in en popüler kamp alanlarından biri olarak öne çıkıyor. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’ne bağlı kampta, sayısız ağacın altında gölge bulmakta zorluk çekmeyeceksiniz. Kamp severler için hizmet alanları oldukça geniş.Büfeden restorana, çamaşır yıkama yerlerinden mutfak, ocak, içme suyu ve tabiki tuvalete kadar pek çok temel ihtiyacı karşılayabileceğiniz güzide bir yer.

Yorum Yap

Yorum Yap