İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gece Hayatı
  3. İzmir’de Gece Hayatı Nasıldır? Neler Yapılabilir?

İzmir’de Gece Hayatı Nasıldır? Neler Yapılabilir?

İzmir Gece Hayatı

Bulunduğunuz şehirden, aynı ortamlardan ve her gün karşılaştığınız benzer sorunlardan uzaklaşmak mı istiyorsunuz? Öyleyse İzmir’in gece hayatı tam size göre…

Farklı şehirleri deneyimlemek size yeni yerleri görme, unutulmayacak tecrübeler edinme, arkadaş çevrenizi genişletme gibi birçok imkanı beraberinde getirir. Daha önce bilmediğiniz bir yere giderseniz kendinizi yabancı hissetmenize gerek yok. Şehrin güzelliklerini en verimli şekilde kullanmaya, gezip tozmaya çalışın. Şimdi sizlere büyükşehir statüsüne giren İzmir’in gece hayatından bahsedelim. Öncelikle, burayı ziyaret eden yerli ve yabancı turist sayısı çok fazladır ve birçok birey, gece hayatının olanaklarını kullanarak eğlenceli bir vakit geçirmek ister. Şehirde mevcut olan sahil kordon boylarının çokluğu ailelerin güzel vakit geçirme seçeneklerini arttırır ayrıca kolayca bulunan club, kafe ve restoranların bolluğu gençlere de eğlenceli vakit geçirmelerini sağlayacak seçenekler sunar.

Gece yaşamı şehrin güzel yüzü olan bu kentte ayak sesleri hiç kesilmez çünkü burası geceyi sonuna kadar yaşayan bir topluluğa sahiptir. Sahil boyunca uzanan eğlence mekanları ile sizlere unutmayacağınız anılar sunar.
İzmir gece hayatı hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için birkaç konumu ele alarak sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Denize Nazır Karşıyaka

Güneşin batması ile gece hayatı başlayan, sahil kesimlerinde bulunan bu semtte geceleri başka güzel. Göremediğiniz denizin karaya vurduğu dalgalar beraberinde huzuru da getiriyor. Gün içinde görülen yapılar geceleri farklı bir hâl alır. Bu güzelliklere erişebilmek ve gece yürüyüşü yapmak isteyenler için Karşıyaka kordonu tercih edilen noktalardandır.
Hafif müzik eşliğinde yemek yiyebileceğiniz, oksijene doyacağınız açık alanı ve çok sayıda bulunan lüks et – balık restoranları da sizlere hizmet vermektedir.

Bayraklı’da Gözünüz Kamaşsın

Gözde mekanların yer aldığı yerlerden biri de Bayraklı’dır. İzmir’e bağlı bir ilçe olan Bayraklı; İzmir – Çanakkale kara yolu üzerinde bulunmaktadır.
Şehrin büyük bölümünü oluşturan Bayraklı; havasının temizliğinden kaynaklı tarihte çok sayıda medeniyetin de ilgi odağı olmuştur. Güzel manzaralara sahip olan bu ilçe modern yapısı ile görülmesi gereken yerlerdendir. Geceyi gündüz yapan, göz alıcı güzelliklerle dolu olan semtin ışıkları, karşı tarafında bulunan Kordon’dan bile görülebilmektedir. Turan bölgesi olmak üzere ilçenin farklı kesimlerinde canlı müzik eşliğinde yemek yeme imkanınız mevcuttur.

Tarihi Asansör Binası

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından işletmesi üstlenilen ve İzmir’in tarihinde önemli bir yere sahip olan Asansör Binası; İzmir’e büyük ilgi duyan sanatçı Dario Moreno’nun sesiyle en üst kata çıkarak sizlere şehre kuş bakışı hakim olmanızı sağlıyor. Restoran ve canlı müzik imkanlarını kullanabilir, huzur dolu bir manzara eşliğinde gecenize güzellik katabilirsiniz.

Kordon’da gece bir başka güzel

Tüm İzmirlilerin bildiği, plan ve buluşmalarını genelde burada gerçekleştirdikleri ve halk arasında sıklıkla geçen ‘’Kordon’da buluşalım’’ cümlesi tabii ki Alsancak Kordon Boyunu işaret eder. İzmir’in yerli ve yabancı turistleri tarafından en çok ziyaret edilen bu bölgesi, deniz kenarında yürüme imkânı sağlayan bakımlı sahil şeridi ve bu sahile paralel çok çeşitli yeme-içme, eğlence mekanı ile şehrin en önemli değerlerinden birisidir.

Haydi Sanata, Haydi Tarihi Havagazı Fabrikası’na

Film izlemenin keyfi kapalı ve basık salonlarda değil çimde yayılarak oturacağınız açık alanlarda olur. Restorasyon ve çevre düzenlemeleri çalışmaları ardından yepyeni bir kültür sanat mekanı haline gelen, belediyenin düzenlediği şiir gecelerinden dans gösterilerine, film gösterimlerinden çim konserlerine erişebilmek, lafta gece hayatı olması için değil gerçekten eğlenmeyi, güzel vakit geçirmeyi istiyorsanız Alsancak Limanı karşısında bulunan, 150 yıl önce inşa edilen Tarihi Havagazı Fabrikası’nda gerçekleşen etkinliklere katılın.

Gençlerin Mekanı Bornova

Zengin su kaynakları nedeniyle Osmanlı devrinde sayfiye ve gezi yeri olarak kullanılan, İzmir’e 8 kilometre uzaklıkta olan ve başlıktan da anlaşılacağı üzere gençler tarafından yoğun talep gören, kalabalık bir gece hayatına sahip Bornova eğlence imkanları ile gençlerin ilgi odağı haline gelmiştir. Yıl içerisinde ünlü sanatçıların da konser verdiği bu semtteki kafe ve eğlence mekanları daha çok Küçükpark çevresinde bulunur. Siz de bu güzel şehirde vakit geçirmek istiyorsanız kendinizi Bornova’nın karanlığına teslim edin.

Çeşme’ye de uğrayın

Gece hayatı denince akla gelen ilk yerlerden olan Çeşme, harika plajları, bembeyaz kumsalları, tertemiz havası ile sizi tazeleyecek bir semttir. Burada gece – gündüz kavramı pek yoktur. Eğlenceye doyamayacağınız popüler mekanları barındıran ilçe her akşam tıklım tıklım dolmakta ve sabaha kadar ayak sesleri duyulmaktadır. Akşam üzeri ünlü DJ’lerin performanslarını dinleyerek kafanızı dağıtabileceğiz farklı mekanlara sahip olan semt gençlerin daha çok uğrak noktası olmaktadır. Yaz boyu Açıkhava Tiyatrosu’nda düzenlenen etkinliklere katılarak muhteşem gösterilere canlı şahitlik yapabilirsiniz. Yürümeyi sevenler için de keyifli sahil yürüyüşü geceleri bir başka güzel. Daha sakin ve huzur dolu bir gece hayatı geçirmek, Ege mutfağının leziz yemeklerini tadmak isterseniz Çeşme’nin gözde mekanları sizleri bekliyor.

Yorum Yap

Yorum Yap