1. Ana Sayfa
  2. Gece Hayatı
  3. Aydın’da Gece Hayatının Tadını Çıkarın

Aydın’da Gece Hayatının Tadını Çıkarın

aydın gece hayatı

Aydın’da gece eğlencesi şehir merkezi ve ilçelerinde farklılık gösterebilir. Şehir merkezinin iç kesimlerde kalmış olması sebebiyle gece hayatı bakımından sahil kesimi Aydın’ın en gözde yeri olma ünvanını eline almıştır.

Gecenin nabzı Kuşadası’nda atıyor!

Özellikle Kuşadası’nda artan yerli ve yabancı turist sayısıyla gece hayatı yazın oldukça hareketli ve eğlencelidir. Sahil kesimindeki canlılığın sebebi daha çok yerli ve yabancı turistlerin deniz turizmi için bölgeye gelmesidir. Gündüz doğa, deniz ve tarihin tadını çıkartan ziyaretçiler, akşam olduğunda soluğu eğlence mekanlarında almaktadır. Benzer turistik sahil beldelerinin çoğunda var olduğu gibi Kuşadası’nda da barlar sokağı diye bilinmekte olan sokak gece hayatının merkezidir. Hatta özellikle yabancı turistlerin uğrak noktası haline gelen Kuşadası’nın Barlar Sokağı’na ek olarak yerli ziyaretçilerin tercih ettiği Kaleiçi Barlar Sokağı da ikinci alternatif arasında yer almaktadır. Buralarda barınan farklı konseptlerdeki kulüp ve barlarda eğlence yüksek tempoda ve sabahın ilk ışıklarına kadar son gaz sürüyor.

İçinde her türden eğlenceyi barındırıyor

Kulüplerin yanı sıra canlı müzik yapan kafe ve barlar da oldukça ilgi görüyor. Didim’de de gece hayatının hızını turistler belirlemekte. Özellikle Altınkum ve Akbük gibi sahil bölgelerinde kulüp ve barlarda eğlence yaz aylarında doruğa ulaşıyor. Ayrıca sahil hattında sakin bir gece geçirmek isteyen ziyaretçiler için alkollü ve alkolsüz kafeler de bulunmakta. Buralarda oturup bir yandan sohbet ederek öbür yandan içeceğinizi yudumlayarak da keyifli bir akşam geçirme şansınız bulunmaktadır.

Yazları bir başka oluyor

Sahil bölgelerinde yazın yüksek tempoyla akan gece hayatı kış mevsiminde çok daha alt seviyelere inmektedir ama yılbaşı gibi özel günlerde azda olsa canlanmaktadır. Aydın’ın şehir merkezinde ise sahil bölgelerindeki kadar olmasa da kulüp, barlar ve kafeler gece hayatına yön vermekte. Şehrin gece hayatına orada yaşayan gençler ve özellikle üniversite okuyan öğrencilerin yön verdiğini söylersek yanlış olmaz. Sayı bakımında çok fazla olmasa da gece kulüpleri eğlencenin en hızlı ve had safhada yaşandığı yerdir. Bu tarz eğlencelerden haz almayan ziyaretçiler içinse canlı müzik ile eğlenceye yön veren bar ve kafeler tercih edilmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap